Jicht is geassocieerd met een verhoogd risico op hart- en vaatziekten. Het doel van deze review is het kunnen definiëren van de beste voeding voor het aanpakken van zowel de ziekteactiviteit van jicht, als de traditionele risicofactoren voor hart- en vaatziekten bij patiënten met een overmaat aan urinezuur. Het lijkt erop dat een mediterrane voeding de meeste kans van slagen heeft.
Welke therapie voor PDS bij kinderen is het best onderbouwd?
In deze meta-analyse werden data verzameld van drie Cochrane systematische reviews over de effectiviteit van interventies met voeding, medicatie en psychotherapie bij prikkelbaredarmsyndroom (PDS) bij kinderen. Conclusie is dat probiotica, cognitieve gedragstherapie en hypnotherapie effectief lijken.
Abbott RA et al. Recurrent abdominal pain in children: Summary evidence from 3 systematic reviews of treatment effectiveness. J Pediatr Gastroenterol Nutr. 2018; 67.1: 23-33. doi: 10.1001/jamapediatrics.2018
Studie geeft meer zicht op niacine-bijwerkingen
Een hoge dosis niacine kan op termijn risico op bloeding, diabetes en infectie verhogen. De bijwerkingen zijn alweer een reden om enige reserves te bewaren tegenover het gebruik van niacine om cholesterol te beheren. Eerdere studies hebben immers aangetoond dat niacine geen meerwaarde heeft als aanvulling van statinetherapie, hoewel het cholesterolprofiel wel verbeterde.
Haynes R, Valdes-Marquez E, Hopewell JC et al. Serious Adverse Effects of Extended-release Niacin/Laropiprant: Results From the Heart Protection Study 2-Treatment of HDL to Reduce the Incidence of Vascular Events (HPS2-THRIVE) Trial. Clin Ther. 2019 Sep;41(9):1767-1777
16 of 323