De meeste voedingsmiddelen in de supermarkt worden verpakt in plastic verpakkingen, die niet alleen niet-recyclebaar en niet-biologisch afbreekbaar, maar ook niet geweldig zijn in het voorkomen van bederf. Sommige plastics worden zelfs verdacht van het lekken van schadelijke stoffen (weekmakers/ftalaten) in ons voedsel. Om deze issues aan te pakken ontwikkelen Amerikaanse wetenschappers momenteel een verpakkingsfilm uit melkeiwitten die zelfs eetbaar is.
Granaatappel houdt je jong
Is granaatappel echt een ′superfood′ dat het verouderingsproces tegengaat? Zwitserse onderzoekers hebben een molecuul in de granaatappel nader bestudeerd die omgezet door darmbacteriën onze spiercellen in staat stelt zich te beschermen tegen aftakeling: urolithine A. In studies met dieren (wormen, muizen en ratten) bleken de resultaten spectaculair. Humane klinische studies zijn momenteel aan de gang, maar deze eerste bevindingen zijn al gepubliceerd in Nature Medicine.
Ryu D, Rinsch C, Auwerx J et al. Urolithin A induces mitophagy and prolongs lifespan in C. elegans and increases muscle function in rodents. Nature Medicine, juli 2016. 22:879–888 doi: 10.1038/nm.4132
Zink zorgt voor sneller herstel bij verkoudheid
Zink kan de duur van een doorsnee verkoudheid van een week verkorten met gemiddeld drie dagen bij een brede patiëntengroep volgens onderzoekers van universiteiten in Helsinki (Finland) en Detroit (Amerika) in een publicatie in het British Journal of Clinical Pharmacology. Zinkacetaat zuigtabletten bleken in vergelijking met zinkgluconaat als beste vorm uit het onderzoek te komen, omdat acetaat de zinkionen minder sterk bindt dan gluconaat en deze makkelijker in de mond laat vrijkomen. Zinkacetaat is daarnaast ook bekend als E650, een smaakversterker in kauwgom.
Hemilä H, Fitzgerald JT, Prasad A et al. Zinc acetate lozenges for treating the common cold: an individual patient data meta-analysis. British Journal of Clinical Pharmacology, 2016. doi:10.1111/bcp.13057
Soja beschermt vrouwen met PCOS tegen diabetes
Soja-isoflavonen kunnen de insulinegevoeligheid verbeteren bij vrouwen die aan polycystisch ovariumsyndroom (PCOS) lijden. Dat is wederom een aanwijzing dat isoflavonen als fyto-oestrogenen werken in het lichaam. Iranese onderzoekers voerden een studie uit bij 70 vrouwen die gedurende 12 weken 50 mg isoflavonen uit soja of placebo namen. De isoflavonen gaven bij hen ook een lichte verbetering in testosteron, LDL-cholesterol, triglyceriden en oxidatieve stress. Deze laatste bleek uit een toename in glutathion en daling van malondialdehyde.
Jamilian M, Asemi Z. The effects of soy isoflavones on metabolic status of patients with polycystic ovary syndrome. J Clin Endocrinol Metab. 2016 Aug 4:jc20161762
19 of 476